واردات و خرید کالا از چین

واردات و خرید کالا از چین

فهرست سایت

خرید کالا از چین

واردات از چین

واردات کالا از چین
واردات کالا از چین
خرید کالا از چین
همانطور که می دانید امروزه کشور چین جزو کشورهای تولید کننده بسیار بزرگ در جهان شناخته می‌شود که سالیان محصولات مختلفی را به سراسر نقاط جهان ارسال می‌کند یکی از این کشورها کشور ایران است که با خرید کالا از کشور چین نیازهای سالیانه خود را تامین می‌کند. اما ما در این مقاله قصد داریم در مورد خرید کالا از کشورش صحبت کنید و بگویید چه راه هایی برای خرید این کالاها در ایران وجود دارد.
واردات کالا از کشور چین به ایران
امروزه در جهان شاید کمتر کسی وجود داشته باشد که تاکنون با کالای چینی برخورد نکرده باشد یا کالاهای چینی را نخریده باشد. امروز در واقع کشور چین به کشورهای عظیم در مورد صادرات محصولات مختلف تبدیل شده و به تمامی کشورهای دنیا محصولات خود را از کشور چین وارد می‌کنند. در واقع خرید از چین در تمام دنیا هر روز در حال افزایش و گسترش می باشد که این غول عظیم تجاری توانسته بازارهای بسیار زیاد در جهان را به نام خود ثبت کند.
چرا باید از کالاهای مان را از کشور چین خریداری کنیم؟
شاید امروزه بعضی از افراد این تصور را داشته باشند که کالاهای چینی جز به درد نخور ترین کالاها در بازار به حساب می‌آید اما کارایی بسیار وسیعی را در بازار شامل می‌شود و کیفیت آن ها نیز متناسب با بازار تنظیم شده است. اما در بعضی از موارد ها برخی از افراد به دلیلارزان بودن کالاهای چینی این کالاها را بی کیفیت می‌دانند و آن ها را جزو دسته های پایین بازار قرار می‌دهند. اما در بعضی از زمان ها ممکن است دلالان بازار کالاهای دیگر کشورها که کیفیتشان نسبت به کشور چین کمتر است به جای که کالاهای چینی در ایران بفروشند که این کار موجب نارضایتی بسیاری از مشتریان یا افراد در هنگام خرید کالاهای چینی شده است. در حقیقت علت اصلی و درست ارزان بودن کالاهای چینی کیفیت پایین آن ها نمی باشد در واقع در کشور چین به دلیل پایین بودن نیروی کار قیمت نهایی محصولات نسبت به دیگر کشورها کمتر دیده می‌شود و به هر حال محصولات این کشور با کیفیت بسیار عالی در سراسر نقاط جهان به فروش می‌رسد که اگر شما به تازگی اقدام به خرید کالا از کشور چین کردید یا قصد خرید کالا از کشور چین را دارید بهتر است از شرکت های پشتیبانی کمک گیری کنید تا بتوانید یکی از بهترین واردات را در این راه تجربه نمایید.
حداقل سرمایه ما برای واردات کالا از کشور چین
تا به امروز سرمایه مشخص و دقیق از سوی شرکت های بازرگانی برای واردات کالا از کشور چین اعلام نشده. در زمانی که شما میخواهید یک کالا را وارد کشور نماید باید به این نکته توجه کنید که حتی اگر بخواهید با کمترین سرمایه خود مراحل خرید کالا از کشور چین را پشت سر بگذارید احتمال ریسک های بسیار زیادی در این راه برای شما وجود دارد که شما باید این ریک ها را در نظر داشته باشید در هر زملنی که میخواهید اقدام به خربد کالا از چین کنید ممکن است با شکست بسیار بزرگ مواجه شود که اصلا جبران پذیر نخواهند بود که شما باید خود را برای این نوع حالت ها آماده کنید. در این راستا در راه خرید کالا از کشور چین شما باید دقت زیادی را صرف کنید و مشاوران و متخصصان بسیار خوب و خبرهمشاوره هایی را در این راه دریافت نمایید تا بتوانید یک واردات خوب و به صرفه را پشت سر بگذارد اما باید توجه داشته باشید که یک تاجر بیش از آن که سرمایه مالی خود را در نظر داشته باشد اعتبارش در بین جامعه و بازار مهم است. اعتباری که شما در بازار کسب و کار به دست می‌آورد می‌تواند از بیشتر مشکلات جلوگیری نماید اما در زمانی که شما در بازارهای یک چینی یا ایرانی اعتباری نداشته باشید به هیچ عنوان نمی تواند محصول بسیار خوب و باکیفیتی را خریداری کنید یا خرید کالا از کشور چین را انجام نمایید.
مراحل واردات کالا از کشور چین
مراحل بسیار زیاد و دشواری برای خرید کالا از چین وجود دارد که شما باید این مراحل را پشت سر بگذارید تا بتوانیم محصولات را وارد کشور کنید اما ما در اینجا می خواهیم در مورد این موضوع صحبت کنیم و درباره مراحل آن ها اطلاعاتی را به شما شرح دهیم.
مرحله اول برآورد کیفیت و میزان سرمایه خود به منظور شروع کردن تجارت با کشور چین
اولین و مهمترین نکته ای که برای شروع هر تجارت شما نیازمند هستید سرمایه مادی شما می باشد شما در درجه اول باید مشخص نماید که آیا دارای شرایط خوب برای آغاز تجارت هستید یا نه یا باید بدانید برای میزان کالا و چه نوع کالای قصد واردات از کشور چین دارید. در واقع برای تشخیص این مسائل باید نرخ کالای مورد نظر را در کشور چین بررسی نماید و تمامی هزینه هایی که باید در هنگام این راه پرداخت را حساب کنید هزینه های مورد نیاز این مسئله باید بررسی شود که آیا میزان سرمایه شما پوشش دادن تمامی این هزینه ها کافی می باشد یا خیر کافی نمی باشد.این نکته در این قسمت بسیار مهم است که میزان و حجم خرید کالا از کشور چین در نظر داشته باشید چون. شما باید آن میزان را انتخاب نمایید اما قبل از انتخاب هر گونه محصولی بهتر است در مورد آن محصول اطلاعاتی را کسب نماید یا محصولی از شرکت تولید کننده دریافت و در مورد آن اطلاعاتی را کسب نمایید
مرحله دوم یا بررسی تقاضای بازار و مجاز با کالاها برای واردات آن ها
در مرحله دوم شما باید بررسی های لازم را برای انتخاب و واردات کالا انجام دهید و بدانید که چه کالاهایی انتخاب کنید تا تقاضای بازار بر روی آن ها زیاد است و همچنین باید در نظر داشته باشید که اگر یک واردکننده جدید می باشید و برای اولین بار در این راه می خواهید فعالیت کنید برای شروع این کار نباید به دنبال محصولات پرطرفدار در بازار را انتخاب کنید زیرا می تواند به این هدف شما را شکست دهد. باید برای نخستین بار محصولاتی کهتقاضای اصلی بازار نیست را انتخاب کنید یه نمونه از این حالت می تواند کاغذ باشد. شما مجبورید برای سود بالا میزان بیشتری از کالاها را وارد کشور نماید و در این صورت هزینه حمل و نقل و شما به مراتب بیشتر خواهد شد که می‌تواند برای شما هزینه بر باشد از نظر ما زمانی که میخوای خرید کالا از کشور چین را آغاز نمایید بهتر است که از کارهای کم هزینه شروع کنید. در این حالت پیشنهاد ما برای شما در هنگام واردات از چین انتخاب محصولات بسیار خوب و مصرف روزانه مردم باشد محصولاتی که معمولاً مردم در روز از آن ها استفاده می کنند می توانند بسیار زیادی را برای شما به همراه داشته باشد که یکی از مهمترین آن ها در تجارت است
همچنین شما باید این نکته را در نظر داشته باشید که آیا کالایی را که قصد وارد کردند آن در کشور دارند مجاز می باشد یا خیر در این صورت کالاهایی معمولاً در کشور ما غیر مجاز هستند که شما نمی توانید این کالاها را از کشور یک دیگر کشورها خریداری کرده و وارد کشور نشود و در این زمان هنگام خرید انواع کالاها از کشورهای مختلف بهتر است به این نکات توجه نمایید
مرحله سوم انتخاب فروشنده ای درست
ما باید نسبت به گزینش فروشنده ها اقدام نمایید و فروشنده ها معمولاً به تولیدکنندگان مونتاژ کنندگان و انواع دیگر تقسیم می‌شود. که شما باید بدانید محصول مورد نظرتان در کدام قسمت تولید خواهد شد برای گزینش فروشنده می‌تواند راه های مختلفی را تست کنید در واقع شما می توانید به طور مستقیم از سایت های گوگل در مورد این شرکت ها اطلاعاتی را کسب نمایید.
یکی دیگر از روش ها برای یافتن فروشندگان یا تامین کنندگان از طریق تجارت با کشور چین می‌تواند شهرک های صنعتی آن کشور به حساب ایند هر سال نمایشگاه های مختلفی در این کشور چین برگزار می‌شود که شما می‌توانید با سفر کردن به این کشور اطلاعات بسیار زیادی را در مورد محصول مورد خرید کالا از کشور چین کسب نمایید و به راحتی محصولات خود را در مدت زمان کم خریداری نماید در واقع این نمایشگاه‌ها محصولات بسیار عالی و با کیفیت خود را به فروش می گذارند که بسیاری از تاجران همه ساله ازاین نمایشگاه دیدن می کنند. از این نمایشگاه دیدن می کنند
مرحله چهارم بررسی مشخصات فنی و لیست قیمت های محصولات
کالای مورد نظر را به شخص تولید کننده سفارش داده و لیست قیمت اصلی را از آن ها دریافت نمایید پیشنهاد می شود قبل از آنکه شما تولید کننده اصلی خود را انتخاب کنید به بازار اصلی چین سر بزنه و در مورد خرید کالا از کشورشان اطلاعاتی را به دست آورد همچنین بهتر است انواع قیمت های این محصول مورد نظر خود را پیدا کنید و در هنگام خرید اگر تولید کننده اصلی قیمتی را به شما بالاتر ارائه داد بتوانید با ارائه دادن و قیمت را به سطح متوسط یا دلخواه بکشانید. همچنین بهتر است در زمانی که شما اقدام به سفارش محصول میکنید یک نوع از محصولات را به عنوان تست کیفیت دریافت نمایید تا بتواند کیفیت آن محصول را از نظر استانداردهای جهانی تست کنید.
منطقه پنجم دریافت پیش فاکتور و ارسال حواله
بعد از توافقات لازم شما باید پیش فاکتور را دریافت کرده و مقداری از مبلغ را به صورت یوان یا دلار هوالا و ان را پرداخت نمایید تا تامین کننده اقدام به تولید و آماده‌سازی کامل کالاهای شما کند.
مرحله ششم بررسی اطلاعات گمرکی و شرایط واردات کالاها
اینجا نیاز است تا شما تمامی قوانین گمرکی را بررسی کنید و هزینه‌های آن را بپردازد در این رابطه شما اقدامات لازم را برای رساندن واردات خود انجام دهید که بهتر است در اینجا از یک شرکت واردات صادرات کمک بگیرد تا بتوان در هنگام خرید کالا از کشور چین به راحتی مشکلاتتان را رفع نمایید یکی از شرکت‌های شرکت علی والا است که می‌تواند کمک های بسیار زیادی در این حوزه به شما ارائه دهد و همچنین با داشتن تجربه های بسیار زیاد به راحتی محصولات مختلف را از کشور چین به ایران وارد نمایید.
مرحله هفتم
در واقع مراحل انتهایی شما مواردی چون ثبت و سفارش را در وزارت بازرگانی و همچنین دریافت مجوزهای اولیه هماهنگی‌های حمل و نقل کالا با اسب بازرگانی و ترخیص کالا از گمرک می باشد باید در نظر داشته باشد که هزینه ها و حقوق های عوارض گمرکی و دیگر هزینه‌ها بر عهده شماست که در هنگام ترخیص کالاهای شما باید تمامی این هزینه‌ها را پرداخت نمایید تا بتوانند محصولات خود را از گمرک خارج کنید در این صورت خرید کالا از کشور چین برای شما به اتمام است و می‌تواند به راحتی این محصول را در بازارهای ایران به فروش برساند و سود بسیار زیادی را در این را به دست آورید.
مزایای واردات کالا از کشور چین و خرید آن ها
همانطورکه می دانید امروزه خرید کالا از کشور چین دارای مزایای مختلفی است که ما در اینجا می خواهیم در مورد آن ها نکاتی را به شما ارائه دهیم تا بتوانیم در هنگام انتخاب کشور مناسب برای واردات یکی از بهترین کشورها را انتخاب نمایید.
محصولات منحصر به‌فرد
 تولید کنندگان چینی همیشه در حال ساخت و نوآوری‌های جدید در محصولات خود هستند که سعی دارند محصولات خود را با شکل و رنگ های جدید به بازار ارائه دهد که این می تواند تعداد مشتریان کشور چین را به شدت افزایش دهد
قیمت های عالی 
 همانطور که می دانید قیمت کالاهای چینی بسیار پایین است و دلیل آن نیز ارزان بودن نیرو کار آن ها به حساب می‌آید که این مسئله می‌تواند امتیاز بسیار بزرگی برای کشور چین به حساب آید تا بتوانند سود بسیار خوبی را به دست آورد اما بعد از کشور چین شما در هنگام خرید کالا از کشوری می‌تواند سود بسیار زیادی را در این باره به دست آورد و محصول را با قیمت پایین خریداری کرده و در بازار با قیمت مناسب بفروش برسانید.
کالاهای با کیفیت
بسیاری از افراد این گمان را دارند که استفاده از کالاهای چینی می تواند برایشان بسیار ضرر آور باشد-زیرا محصولات چینی در تفکر آن ها محصولی بی کیفیت و هستند که شما نمی‌توان آن ها را بخرید ولی همانطور که می‌دانید کالاهای چینی جز با کیفیت ترین های بازار ها در جهان به حساب می‌آید که شما می توانید با خیال راحت این محصولات را از کشور چین خریداری نمایید.
وضعیت واردات کالاها از کشور چین به ایران
همانطور که میدانید کشور چین سالیانه بسیار زیاد است که شریک تجاری ایران محسوب می‌شود و حجم زیادی از واردات و صادرات بین دو کشور در جریان است. اما آمار سال ۱۳۹۰ نشان‌دهنده این است که حدود ۱۰ میلیارد دلار حجم واردات از کشور چین در گمرک ایران وجود دارد که این حجم بسیار بالا نشان دهنده روابط بسیار خوب تجاری بین دو کشور ایران و چین می‌باشد. در سال‌های گذشته آمارهای مختلفی از سوی گمرکات ایران منتشر شده که نشان دهنده این است که کشور چین کشور امارات متحده عربی کشوری هستند که بیشترین صادرات را به ایران دارند و جایگاه بعدی آن ها را آلمان ترکیه و کره جنوبی ژاپن و دیگر موارد پر می‌کند که سالیانه محصولات مختلف شان را در انواع مختلف به ایران عرضه می‌کند. اما خرید کالا از کشور چین می توان یکی از بهترین گزینه ها برای تجار هرید مالا از چین است . تجار در واقع توجه شان نسبت به کشور چین جلب شده و دوست دارند که تجارت به کشور چین را آغاز کنند که ما به این کار نیز آن ها را تشویق می‌کنیم. اما در زمانی که آن ها به دنبال یک شرکت بسیار خوب برای همکاری در مورد واردات و صادرات محصول هستند و شرکت علی والا را به آن ها معرفی می‌کنیم تا بتوانند به طور راحتی محصولات را با کمک این شرکت دارای تجربه بسیار زیاد در این راه هست وارد کشور و سود بسیار خوبی را به دست آورد.
واردات جزع کالاها به کشور چین شامل چه کالاهایی هستند؟
 در زمانی که نگاهی کوتاه به محصولاتی که در هنگام خرید کالا از کشور چین بیمدازید متوجه خواهید شد که بخش عظیمی از محصولات وارداتی به کشور ایران به صورت عمده وارد می‌شوند اما در کشور ما می تواند نیاز های بسیاری از افراد را به صورت جزعی رفع نمود بسیاری از تجارکه در زمینه واردات محصولات را وارد میکنند جز فعالان اقتصادی به حساب می ایند که این حالت وجود نیازهای خاص مصرف کنندگان در ایران را رفع می کند اما برخی از محصولات در کشور به صورت جزئی چون قطعات و لوازم جانبی موبایل و کامپیوتر قطعات و لوازم پلاستیکی لوازم و کاغذ لوازم خانگی انواع وسایل روشنایی و لامپ‌ها پارچه و انواع مختلف و دیگر که هر کدام از آن ها به صورت جزئی وارد کشور می شه می توانند نیاز های بسیاری از افراد جامعه را برطرف کنند.
انجام مشاوره هایی برای واردات کالا از کشور چین
کشور چین دارای قوانین و مقرراتی است که هر روز در حال تغییر می باشد و مسائل ممکن است در هنگام خرید از کشور بسیار بر روی تجارت ها تأثیر بگذارد . در واقع شرایط فرهنگی سیاسی اقتصادی و دیگر موارد کشور چین به گونه ای می باشد که باید توانایی و مهارت های مختلفی داشته باشد تا بتواند واردات را به صورت عمده و جزئی از کشور چین انجام دهد حضور فعالان در این زمینه نیازمند مشاوره های مختلفی می باشند تا بتوانند به چندین روش محصولات خود را وارد کشور نماینده.برای مثال سفارت خانه ها و کنسولگریها که کنسولگری فراز بازرگان در کشور چه در استان های مختلف آن وجود دارد که شما می تواند با وجود مشکلات به این مراکز مراجعه نمایید در حالت کلی این مراکز شامل سفارتخانه‌های در پکن کنسولگریهای ایرانی در شانگهای راهزن بازرگانی ایران در شانگهای کنسولگری ایران در گوانگجو و دیگر مکان ها هستند که آماده اند تا خدمات مختلف به شما تجار عزیز ارائه دهند.
واردات محصولات پرسود از کشور چین
یکی از مهم‌ترین کالاهایی که در هنگام واردات محصولات و خرید کالا از کشور چین توجه بسیاری از تجار را جلب کرده است کفش آن می باشد امروز مواد مورد نیاز برای تولید کفش از جمله چرم های مصنوعی چرم های طبیعی پاشنه کفش آو نخ کفش دوزی می باشند که در ایران قیمت بسیار بالایی را به همراه دارند به همین دلیل بسیاری از افراد کفش های چینی را به کفش های ایرانی و تولید شده در ایران ترجیح می‌دهند. در حالت کلی بسیاری از قشرهای جامعه وجود دارند که توانایی خرید محصولات و کفش های ایرانی را ندارند که به کفش های چینی رو می‌آورند بسیاری از افراد در هنگام خرید کالا از کشوری که نیازمند شرکت های واردات و صادرات هستند تا بتوانند به راحتی کفشهای موارد نظرو دیگر محصولات را وارد کشور ما کنند . یکی از این شرکت‌ها شرکت بازرگانی علی بالا می باشد که تجربه بسیار زیادی در موضوع واردات کالا از کشور چین دارد و می‌تواند کمک های بسیار زیادی در این باره به شما ارائه دهد به طور میانگین افراد هر ساله یک لوازم صوتی و تصویری خود را مجدداً خریداری می‌کند و قبلی را دور می‌اندازند و تصویری اقدام می‌کنند که امروز نیز می‌تواند با این کار نیاز های بسیاری از اقشار جامعه را تامین کنند. اما یکی دیگر از گزینه لباس مناسب در هنگام خرید کالا از کشور چه لباس هایی می باشد توجه بسیاری از افراد جامعه را به خود جلب کند در واقع در زمانی که تجاری اقدام به خرید یا واردات لباس از کشور چین به ایران می‌کنند بسیاری از افراد ایرانی توجه شد نسبت به این لباس‌ها جهت می‌شود و این لباس‌ها را خریداری می‌کنند و در مجالس مختلفاستفاده می کنند.
اما در آخر باید بگویم که در هنگام خرید کالا از کشور چین ماه باید به نکات بسیار مختلف زیر توجه نمایید تا بتواند یک واردات درست و کامل را انجام دهید اما بعد از آن بهتر است از شرکت علی والا که ما در این مقاله از آن معرفی کردیم استفاده کنید تا بتوانید به راحتی محصولات جزئی و عمده را به کشور وارد کنید. در هنگام خرید کالا از کشور چین بهتر است از تامین کنندگان اصلی محصولات را خریداری نمایید تا بتوان هزینه ها را تا حد بسیار زیادی پایین و بیاورید و سود بسیار زیادی در این راه کسب کنید. همچنین بهتر است در زمانی که می خواهید اقدام به خرید کالا از کشورهای چین کنید از افراد با تجربه و خبره اطلاعاتی را کسب نمایید تا بتوانید یک واردات عالی و مقرون به صفحه را تجربه نمایید.
تنظیمات کوکی
این سایت از کوکی ها استفاده می کند تا تجربه مرور بهتری را به شما ارائه دهد.
می‌توانید همه آن‌ها را بپذیرید یا انواع کوکی‌هایی را انتخاب کنید که خوشحال هستید اجازه دهید.
تنظیمات حریم خصوصی
هنگام مرور این وب‌سایت، کوکی‌هایی را که می‌خواهید اجازه دهید انتخاب کنید. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از کوکی ها را نمی توان خاموش کرد، زیرا بدون آنها وب سایت کار نمی کند.
ضروری است
برای جلوگیری از اسپم این سایت از Google Recaptcha در فرم های تماس خود استفاده می کند.

این سایت همچنین ممکن است از کوکی ها برای تجارت الکترونیک و سیستم های پرداخت استفاده کند که برای عملکرد صحیح وب سایت ضروری هستند.
خدمات گوگل
این سایت از کوکی‌های Google برای دسترسی به داده‌هایی مانند صفحاتی که بازدید می‌کنید و آدرس IP شما استفاده می‌کند. خدمات Google در این وب سایت ممکن است شامل موارد زیر باشد:

- نقشه های گوگل
داده محور
این سایت ممکن است از کوکی‌ها برای ثبت رفتار بازدیدکنندگان، نظارت بر تبدیل تبلیغات، و ایجاد مخاطبین، از جمله از:

- تجزیه و تحلیل ترافیک گوگل
- ردیابی تبدیل تبلیغات گوگل
- فیس بوک (متا پیکسل)