خرید و واردات کالا از چین

خرید و واردات کالا از چین

فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

27 Feb 2020

کروناویروس، پاسخ به پرسشهای مکرر، نکات مهم(بخش سوم)

دوستان گرامی سلام! اینجانب دوست همیشگی شما مهری هستم. اخیراً شیوع کروناویروس ایرانیان را هم درگیر کرده است. در نبرد با کروناویروس ما همراه شما هستیم. ما سؤالات و موارد نگرانی کاربران را در اینترنت جمع کرده ایم و سعی می کنیم با استفاده از اسناد علمی و رسمی و تجربیات مردم چین به آنها جواب بدهیم.


سؤال اول: آیا کروناویروس در دوران نهفتگی که فرد نمی داند، مبتلاء شده هم قابل انتقال است؟


بله! این ویروس جدید در دوران نهفتگی قابل انتقال است به ویژه از طریق تماس نزدیک. ممکن است یک نفر به کروناویروس آلوه شده باشد، ولی چون در دوران نهفتگی ویروس هیچ عوارضی نشان نداده، خود فرد هم خبر از ابتلاء به آن ندارد و ناخودآگاه آن را به افراد دیگر منتقل می کند. برای مثال می دانیم تعداد بیماران مبتلا به کروناویروس در ایتالیا قبل از دوم اسفند فقط سه مورد بود، اما فقط در عرض 72 ساعت بعد از آن به بیش از 200 مورد افزایش یافت. دلیل آن این است که یک مرد ایتالیایی مبتلاء به بیماری، در دوران نهفتگی ویروس از آنجا که خودش اطلاع نداشت و طبق عادت معمولش در فعالیتهای اجتماعی حضور پیدا کرد، موجب شد افراد زیادی از جمله همسرش، همکاران و دوستانش مبتلا شوند. بر اساس تازه ترین تحقیقات و تجربیات چین، دوران نهفتگی کروناویروس جدید معمولاً از 1 تا 14 روز است. فرد مبتلاء در دوران نهفتگی ویروس تا دو روز قبل از بروز عوارض می تواند آن را به دیگران منتقل کند. به همین دلیل ماندن در خانه مهم است. دور هم جمع نشدن مهم است. حضور نیافتن در فعالیتهای اجتماعی مهم است. چون اگر بشود فرد مبتلا به این بیماری را شناسایی کرد، که در اینجا او را فرد ای می نامیم، می توان از طریق او اعضای خانواده، دوستان و همکارانش را شناسایی کرد و تحت نظارت و مراقبت پزشکی قرار داد، که در اینجا آنها را افراد سی نامگذاری می کنیم. ولی افراد غریبه ای نیز در این مدت با فرد ای و افراد سی در تماس بوده اند، که آنها را افراد بی می نامیم، به راحتی قابل شناسایی نیستند. یعنی می دانیم چه کسانی ای و سی هستند، ولی نمی دانیم افراد ب چه کسانی هستند. به همین دلیل هر لحظه خطر ممکن است در اطراف ما باشد و ما از آن بی خبر باشیم. این یکی از راهها و دلایل شیوع سریع کروناویروس است. به همین دلیل می خواهم دوباره تاکید بکنم برای حفظ امنیت و سلامت خودمان و دیگران باید سعی کنیم در خانه بمانیم. به اماکن شلوغ نرویم، در فعالیتهای اجتماعی شرکت نکنیم. تا این لحظه این یکی از مهمترین راههای پرهیز از آلوده شدن به کروناویروس است.


امیدوارم شما دوستان عزیز به این نکات توجه و اهمیت لازم را بدهید. اگر برای کار مهمی حتماً باید از خانه خارج شوید، لطفاً ماسک بپوشید و با دیگران فاصله بیش از یک متر را حفظ کنید. امیدوارم همه دوستان همیشه سلامت باشند! ایران قوی باش!

27 Feb 2020

شناسایی مبتلایان به کروناویروس جدید در 9 کشور خاورمیانه طی روزهای اخیر

شناسایی مبتلایان به کروناویروس جدید در 9 کشور خاورمیانه
طی روزهای اخیر، شیوع کروناویروس جدید در خاورمیانه افزایش یافت. تا 6 اسفند/25 فوریه، 9 کشور در این منطقه شناسایی مبتلایان به کروناویروس جدید را اعلام کردند.
نه تنها تعداد مبتلایان و فوت شدگان در ایران افزایش شدید پیدا کرد، در 5 اسفند، بحرین، کویت، عراق، افغانستان و عمان نیز شناسایی مبتلایان در خاک خود را اعلام کردند که اکثر آنها با ایران ارتباط داشته اند. غیر از این کشورها، امارات متحده عربی، اسرائیل و لبنان نیز شناسایی مبتلایان به کروناویروس جدید را اعلام کردند.
26 Feb 2020

ابهامات درباره ویروس کرونا 

کروناویروس، پاسخ به پرسشهای مکرر، نکات مهم بخش دوم
یماری کروناویروس در چین و برخی کشورهای دیگر سرایت پیدا کرده است. برای پرهیز از آلوده شدن به این ویروس، طبیعتا همه می خواهند بدانند ، آن در چه جاهایی در اطراف ما ممکن است باشد.
تصور نکنید که ویروس روی هر ملکول هوا نشسته است. کروناویروس جدید در هنگام سرفه و عطسه فرد مبتلا همراه با ذرات ریز مایعات جدا شده از بدن فرد، وارد هوا می شود، اما همان جا نمی ماند، بلکه روی سطح اجسام و زمین می نشیند. به این ترتیب، در هوا ویروس وجود ندارد و فقط احتمال دارد روی اجسام در دسترس وجود داشته باشد.
کروناویروس جدید فقط در درون سلولهای زنده، زنده می ماند و خود را تکثیر می کند. به همین دلیل، اگر وارد بدن افراد نشود، روی اجسام اطراف فرد فقط تا چند ساعت زنده می ماند. اما در صورت وجود حرارت و رطوبت مناسب عمر طولانیتری دارد مثلا در حرارت 20 سانتیگراد و رطوبت 40 تا 50 درصد، عمر کروناویروس جدید می تواند تا 5 روز برسد.
از این رو، تا حد امکان از قرار گرفتن در فاصله یکی دو متری فرد مخصوصا فردی که سرفه و عطسه می کند یا ماکس نپوشیده، و مالیدن چشم یا بینی خود با دستتان که مستقیماً دستگیره در یا دگمه آسانسور یا غیره را لمس کرده اید، پرهیز کنید.
25 Feb 2020

توزیع «رمز مربع سلامت» در سراسر استان شان شی چین 

توزیع «رمز مربع سلامت» در سراسر استان شان شی چین
 
طبق اطلاعاتی که کمیته بهداشت و سلامت استان شان شی منتشر کرده از روز سه شنبه 6 اسفند، برای انجام بهتر امور نظارت بهداشتی و خدمات به افرادی که طی مدت پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس 2019 به محل کار خود باز گشته اند، و همچنین افزایش دقت در پیشگیری و مهار، در سراسر استان شان شی نظام «رمز مربع سلامت» توزیع می شود. طی مدت اجرای برنامه های پیشگیری و مهار شیوع بیماری کروناویروس 2019، رمز مربع سلامت در حکم یک سند مهم هویتی، رفت و آمد عادی و منظم عموم مردم را تضمین خواهد کرد و به طور مؤثر از خطر سرایت متقاطع بیماری خواهد کاست.
رمز مربع سلامت استان شان شی که یک رمز مربع اختصاصی افراد است، با جمع آوری داده های بزرگ از بخشهای مخابرات، حمل و نقل، امنیت عمومی، و کمیته بهداشت و سلامت و همچنین داده های بهداشتی شهروندان ایجاد شده، در حکم یک سند مهم الکترونیک برای عبور و مرور از گذرگاههای زمینی، ورود به اماکن عمومی، نواحی مسکونی و ساختمانهای محل کار و همچنین استفاده از وسایل نقلیه عمومی می باشد. مردم هنگام رفت و آمد برای هماهنگی و نظارت بازرسان محلی این رمز را به آنها بازرسان نشان خواهند داد.
ساکنان محلی استان شان شی و افرادی که قصد ورود به این استان دارند، می توانند از طریق سکوی رایانه ای علی پِی درخواست دریافت رمز مربع کنند. سامانه علی پی پس از احراز هویت شخص و تحلیل داده ها، رمز مربع سلامت را در رنگهای قرمز، زرد و سبز ایجاد می کند. متقاضیان باید هر چه زودتر در راستای پیشگیری و مهار شیوع کروناویروس 2019 اطلاعات حقیقی خود را در اپلیکیشن علی پی وارد کنند تا رمز مربع سلامت دریافت کنند. افراد هنگام مواجهه با ایستهای نظارت و بازرسی در گذرگاهها، باید داوطلبانه و فعالانه رمز مربع سلامت خود را به مأموران ارائه کنند.
25 Feb 2020

قدردانی دبیر کل سازمان ملل از مردم چین

دبیرکل سازمان ملل متحد: از چین به خاطر سهم عظیمشان در جلوگیری از شیوع کروناویروس 2019 قدردانی می کنم
 
آنتونیو گوترش دبیرکل سازمان ملل متحد روز دوشنبه 5 اسفند/ حوت، 24 فوریه در مقر سازمان جهانی بهداشت در ژنو گفت: مردم چین سهم عظیمی در جلوگیری از شیوع بیماری کروناویروس ادا نموده اند که خدمتی به تمام بشر بوده است و من از آنها تشکر می کنم.
 
گوترش گفت: «من از کارکنان سازمان جهانی بهداشت که اخیراً به چین رفتند، اطلاع گرفتم که شمار موارد مبتلایان جدیداً شناسایی شده در چین از اوایل فوریه رو به کاهش گذاشته است. امیدوارم این نشانه ادامه یابد. من می خواهم از مردم چین تشکر کنم. آنها سهم بزرگی در جلوگیری از شیوع این بیماری ادا کرده و خدمت بزرگی به تمام بشریت کرده اند».
25 Feb 2020

نمی فروشم فقط اهدا می کنم!

یئه شیائو لیانگ یک تاجر چینی معمولی است که در سال 2004 -2006 در ایران تحصیل کرده بود. او بار دیگر در سال 2016 میلادی برای فعالیت تجاری سنگ به ایران برگشت.
پس از شیوع کروناویروس 2019 در داخل چین، او به درخواست یک نهاد چینی، تعدادی ماسک از ایران خرید کرد و قصد داشت ماسک های خریداری شده را به داخل چین برای کمک به مبتلایان به کروناویروس انتقال دهد. به دلیل محدودیت ایران برای خروج کالاهایی مانند ماسک، بخشی از این ماسک ها در ایران باقی ماند.
پس از شیوع ناگهانی ویروس کرونا 2019 در ایران در روزهای اخیر، نهاد مربوط وزارت بهداشت ایران برای خرید ماسک با یئه شیائو لیانگ تماس گرفت. این تاجر چینی پاسخ داد: من نمی فروشم، فقط اهدا می کنم. هر زمان که به این کالاها نیاز داشتید، حتی اگر ساعت 12 بامداد باشد، با من هماهنگ کنید، من آن را به شما تحویل می دهم." در این روزهای خاص، ماسک در بازار ایران کمیاب است و قیمت آن نیز چند برابر شده است.
یئه شیائو لیانگ به فکر سود نبود. او گفت: دوستان ایرانی به ما کمک کرده بودند، حالا آن ها دچار مشکل شده اند، ما باید به دوستان عزیز ایرانی یاری برسانیم."
روز 23 فوریه /4 اسفند، یئه شیائو لیانگ خودش 50 هزار ماسک پزشکی به بخش های بهداشتی ایران منتقل کرد و با دلگرمی بر روی بسته ها، پرچم ملی دو کشور ایران و چین را چسباند و نوشت: "ده روزه دور گردون افسانه است و افسون، نیکی به جای یاران فرصت شمار یارا"
همین شب، ویدیو و عکس های اهدای محموله یئه شیائو لیانگ در شبکه های اجتماعی محبوبیت یافت. مردم ایران دلگرمی و پشتیبانی او را مورد ستایش قرار دادند.
25 Feb 2020

اقدامات چین برای مهار کرونا
چین با جامعترین، جدیترین و کاملترین اقدامات به ثمرات مهمی در مهار کروناویروس دست یافته، به موقع و به طور شفاف به سازمان جهانی بهداشت و کشورها و مناطق دیگر اطلاع رسانی کرده، برای جلوگیری از شیوع کروناویروس در سراسر جهان زمان ارزشمندی خریده است، چین تا حد امکان وظایف خویش را به خوبی انجام داده، از جان و سلامت مردم کشور خویش و مردم جهان دفاع کرده و در قبال امور امنیت بهداشت عمومی جهان مسؤولیت پذیر بوده است.
23 Feb 2020

نشست وزرای مالی و روسای بانک مرکزی گروه 20 سوم تا چهارم اسفند/ حوت (22-23 فوریه) به وقت محلی در ریاض پایتخت عربستان سعودی برگزار می شود. یکی از موضوعات اصلی این نشست رویارویی مشترک با ریسکها و چالشهای توسعه اقتصاد جهان به شمار می رود. تعداد زیادی از مقامات، کارشناسان و مسؤولان سازمانهای بین المللی شرکت کننده ضمن ابراز خرسندی از شروع مجدد فعالیت و تولید عادی در چین، چشم انتظار موفقیت هر چه زودتر چین در مبارزه با کروناویروس جدید و احیاء نظم عادی اقتصادی و اجتماعی کشور هستند.

رییس صندوق جهانی پول در این نشست گفت: جامعه جهانی می تواند با اتخاذ تدابیر مؤثر و نیرومند از سرایت این بیماری جلوگیری کند. در شرایطی که وضعیت سرایت بیماری تحت کنترل مؤثر قرار گیرد، اقتصاد چین در سه ماهه دوم امسال به حالت عادی برخواهد گشت و این بیماری تاثیرات موقت و نسبتا کوچکی بر اقتصاد جهان می گذارد. رییس انجمن مالی بین المللی نیز اعلام کرد، در دوره دشواری و سرشار از فشارهای کنونی، جامعه جهانی باید کنار مردم چین بایستد و احیای نظام عادی اقتصاد چین خواست مشترک جهانیان به شمار می رود. رییس بانک واردات و صادرات آفریقا هم تاکید کرد، نسبت به غلبه چین بر کروناویروس و احیای روند عادی تولیدش اطمینان کامل دارد.
23 Feb 2020

شرکتهای زیادی به منظور مهار کروناویروس جدید، از کارمندان خود خواسته اند به شغل خود در خانه ادامه دهند و اصطلاحاً دورکاری کنند. رایان که استاد خارجی یک دانشگاه چین است، چگونگی کار و زندگی خود را در خانه از طریق اینترنت به اشتراک می گذارد. او پس از آنکه مدتی را به خاطر خانه ماندن و قرنطینه در بی حوصلگی گذراند، به تدریج متوجه شد با آنکه نمی تواند مستقیماً و حضوری با همکارانش دیدار کند، اما می تواند با استفاده از برخی نرم افزارها به کارهایش برسد. وی روشهای گوناگون مراقبت و قرنطینه را در زمان شیوع کروناویروس به اشتراک گذاشت که کم کم هم از این کار لذت می برد، هم نسبت به آینده و پیشرفت علم و فناوری در چین امید و انتظار فراوانی پیدا کرده است.
23 Feb 2020

تأثیر کرونا ویروس بر اقتصاد جهانی 

تأثیر کرونا ویروس بر اقتصاد جهانی 

شیوع کروناویرس جدید به شدت در زندگی اجتماعی و گردش
اقتصادی چین تأثیر گذاشته و حتی نگرانی کشورهای دیگر را از رشد اقتصاد جهان برانگیخته است. در حال حاضر، جهانیان به روند احیای تولید در چین بسیار توجه می کنند.
شی جین پینگ رییس جمهوری خلق چین چندی پیش در نشست دفتر سیاسی کمیته مرکزی حزب کمونیست چین با اشاره به گسترش درهای باز و همکاری بین المللی، بر هماهنگی با شرکای اقتصادی و ازسرگیری تولید شرکتهای مهم و بزرگ و حفظ ثبات زنجیره عرضه جهانی و همچنین شرکتهای مهم صادراتی تأکید کرد.
در شرایط شیوع بیماری، به منظور کاهش فشار شرکتها، دولتهای مرکزی و محلی چین سیاستهای اولویت داری در زمینه کاهش مالیات، ایجاد تسیهلات ترابری و حمل و نقل، لغو هزینه اتوبان و غیره صادر کرده است. همچنین به منظور تشویق احیای تولید کارخانجات، دولتهای محلی خدمات ایاب و ذهاب ریلی، اتوبوسی و هواپیمای اختصاصی را برای رساندن کارمندان خود از مناطق دیگر فراهم کرده است.
با اجرای این سیاستها، شرکتها و کارخانجات فعالیت خود را از سر گرفته و شرکتهای دولتی در این زمینه پیشتاز بوده است. طوری که تا 1 اسفند، 48 هزار شرکت تابع مدیریت مستقیم دولت مرکزی تولید خود را از سر گرفته است که 86.4 درصد کل آنها را شامل می شود
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6 - 7