sd main logo
مترجم زبان چيني در چين شهر گوانگجو گوانجو با وسيله نقليه
فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

19 Feb 2020

رسلینی: در شرایطی که وو هان تحت فشار است، سفر ما مناسب نبود

 

اعضای گروه بین المللی کارشناسان سازمان بهداشت جهان آخر هفته گذشته به چین رسیدند، اما برنامه سفر آنان شامل وو هان نبود، چرا؟

نیکلاس رسلینی در گفتگو با سی جی ‌تی ان گفت: در حال حاضر، زمینه های مختلف از جمله نظام بهداشتی شهر وو هان زیر فشار سنگین است و دچار کمبود کالا، تجهیزات و منابع و پرسنل است. در این شرایط الآن بهترین فرصت برای بازرسی از این شهر نبود.

وی گفت: تمام توجه ها باید به فراهم کردن امکان حراست و خدمات پزشکی ای که مردم وو هان نیاز فوری دارند، متمرکز شود؛ و افزود: امیدوارم در آینده فرصت داشته باشیم به وو هان برویم و وضعیت آن شهر را هم بررسی کنیم. رسلینی به عنوان هماهنگ کننده نهاد سازمان ملل متحد در چین، به شرح وضعیت فعالیتی که مسؤول گروه کارشناسان سازمان بهداشت جهان ارائه کرد، گوش داد.

او در گفتگوی ویژه همچنین اشاره کرد که سازمان ملل متحد و نهادهای وابسته به سازمان ملل متحد در چین واکنش سریعی در این رویداد نشان داد و برای خرید کالا و تجهیزات مورد نیاز به همه کشورهای جهان مراجعه کرده است. در حال حاضر کالا و منابع پزشکی گوناگونی برای چین فراهم شده است و در همین وقتی که گفتگو می کنیم، کالاهای پزشکی زیادی در راه چین است.

19 Feb 2020

پس از شیوع ویروس کرونای جدید ، مردم سراسر جهان به اشکال گوناگون حمایت خود را از چین اعلام کردند. 

شهرداری تهران شامگاه سه شنبه به نمایندگی از مردم ایران و به ویژه شهروندان تهران با اکران تصاویری بر برج آزادی پیام همدردی ملت ایران با ملت چین را در مبارزه با چالش ویروس کرونا به دنیا مخابره کرد. 


مون جائه این، رئیس جمهوری کره جنوبی نیز گفت که کره جنوبی و چین همسایگان خوب و دوستان نزدیک یکدیگر هستند و کمک به همسایه درست مانند این است که به خودمان کمک میکنیم. 


دختری در ژا پن برای مردم ووهان ماسک جمع میکند، 


یک پیانیست بلژیکی در حمایت از مردم ووهان ترانه ای خلق کرد که میگوید شب می‌گذرد و بار دیگر در ووهان سپیده سر خواهد زد....... 


سفرای بسیاری از کشورها با انتشار پیامهای ویدیویی حمایت خود از مردم چین و شهر ووهان را بیان کردند. 


محمد کشاورز زاده سفیر ایران در چین نیز با انتشار پیامی گفت که اطمینان دارد ملت چین با تاریخ تمدن 5000 ساله میتواند بر این بیماری غلبه کند. 


سفیر روسیه برای مردم چین آرزوی صحت و سلامتی کرد. سفیر آلمان در چین گفت که در این روزگار سخت قلبهای مردم آلمان و چین با یکدیگر پیوند خورده است. سفیر کوبا در چین گفت دوستان چینی ما تنها نیستند و کوبا در کنار مردم چین ایستاده است. سفیر برزیل در چین گفت مردم چین تا امروز در برابر چالشهای بسیاری قرار گرفته اند و در نهایت بر همه آنها پیروز شده اند، برزیل به چین به پیروزی چین بر این چالش نیز اطمینان کامل دارد. سفیر فرانسه در چین اظهار داشت عشق و دوستی به هنگام سختی خود را نشان میدهد، فرانسه همیشه در کنار مردم چین ایستاده است. هماهنگ کننده سازمان ملل در چین نیز اظهار داشت همه اعضای جامعه جهانی حامی چین هستند. چین قوی باش! 


کره زمین تنها خانه همه ما انسانها است و مردم کشورهای مختلف باید در این خانه کنار هم زندگی کنند. ایده شکل دادن به یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک چند سالی است که توسط شی جین‌پینگ، رئیس جمهوری خلق چین مطرح شده و علاوه بر مورد استقبال قرار گرفتن از سوی بسیاری از کشورهای جهان، در برخی قطعنامه های سازمان ملل نیز ذکر شده است. 


در حال حاضر که مردم چین با تمام نیرو در حال مبارزه با شیوع کووید19 هستند، پشتیبانی و کمک‌های صادقانه و صمیمانه جامعه جهانی نشانهای روحیه جامعه بشری با سرنوشت مشترک است. 


در عصر جهانی شدن، بروز بحران در یک کشور ممکن است از راههای مختلف به دیگر کشورها نیز گسترش پیدا کند و تبدیل به تهدیدی برای سراسر جهان شود. با وجود آنکه در حال حاضر شیوع ویروس کرونای جدید چین را بیشتر از هر کشور دیگری در جهان درگیر خود کرده اما این بیماری تهدیدی برای همه انسانها به شمار می رود. پس از شیوع کووید19، چین با تمام نیرو، جدیترین و کاملترین اقدامات را برای پیشگیری و مهار آن به کار بسته و با استفاده بی دریغ از تمام منابع، امکانات و نیروی انسانی خود تلاش کرده تا از شیوع آن در دیگر نقاط جهان جلوگیری کند. در حال حاضر مقابله با شیوع این بیماری نه تنها اولویت بلکه وظیفه جهانی چین است و البته همه ما به خوبی میدانیم که پیروزی چین بر کووید19 نیز در واقع پیروزی برای همه کشورهای جهان به شمار می رود. 


رئیس جمهور شی با اشاره به همین موضوع گفته است: چین ضمن پایبندی بر ایده ایجاد یک جامعه بشری با سرنوشت مشترک، همواره حفظ امنیت جانی و سلامت انسانها را وظیفه اصلی خود میداند و مسئولیت خود در قبال بهداشت عمومی را به خوبی انجام میدهد. 


«ما با تلاش گسترده توانسته ایم به طور مؤثر جلوی شیوع این بیماری در جهان را بگیریم. چین همچنان با رویکردی باز و شفاف با کشورهای مختلف جهان همکاری خواهد کرد. بیشک با حمایت و کمک‌های دوستان ما در سراسر جهان، چین در این نبرد ویژه پیروز خواهد شد. 


جامعه جهانی در برابر این بحران شبیه به یک کشتی است که تنها میتواند رو به جلو حرکت کند و در گذر زمان بر مشکلات پیروز شود. اگر جهان خوب باشد چین نیز خوب خواهد بود و اگر چین خوب باشد، جهان نیز خوب میشود..

18 Feb 2020

اوایل ماه فوریه به دلیل قطع عرضه قطعات چین به دلیل شیوع بیماری کروناویروس 2019 خودروهای هیوندای کره جنوبی ناچار شد خط تولید خود را متوقف کند.
در 17 فوریه به دنبال از سر گرفته شدن تولیدات شرکتهای قطعه سازی در چین با همکاری دولتهای دو کشور چین و کره جنوبی، خودروساز هیوندای تصمیم گرفت تولیدات اکثر خط تولید خود را دوباره شروع کند.
این دو خبر نشانگر جایگاه مهم چین در زنجیره صنایع جهانیست. در نتیجه مثبت کارهای پیشگیری و مهار شیوع بیماری، از سرگرفته شدن فعالیت شرکتهای چینی نه تنها برای این کشور بلکه برای حفظ فعالیت باثبات زنجیره صنایع جهان و حراست از منافع مشترک جهان مفید است.
گزارش پژوهشگاه جهانی مکنزی در سال 2019 به نتیجه رسیده است که اتکای چین به اقتصاد جهان نسبتاً کاهش یافته است، ولی اتکاء جهان به اقتصاد چین نسبتاً افزایش یافته است. حقایق و ارقام نیز نشان می دهد که برتری زنجیره عرضه چین به عنوان تنها کشور دارای کلیه انواع صنایع در جهان چشمگیر است. به ویژه زنجیره صنایع جهان در زمینه هایی مانند قطعات فناوری برتر و نساجی بسیار به چین متکی است.
همانطور که یک مسؤول گروه مارک مدیا، تولید کننده لوازم برقی خانگی چین می گوید: با فعالیت مجدد ماشین ناحیه دلتای رود جو جیانگ، زنجیره صنایع جهانی نیز ثبات پیدا کرده است.
به عنوان مثال شرکت اپل در سراسر جهان 800 کارخانه عرضه دارد که از میان آنها حدوداً نیمی در چین هستند. اکثر محصولات آن از جمله آیفون در چین تولید می شود. شرکت اپل در بیانیه ای در 28 بهمن نوشت تولیدات کلیه شرکای همکار تولید آیفون در چین از سر گرفته شده است. به دلیل تأثیر شیوع بیماری کروناویروس جدید، شرکت اپل پیش بینی می کند که عرضه آیفون در سراسر جهان دچار کمبود شود، اما این شرکت اعلام کرد که این تأثیر موقت خواهد بود.

رابرت مرتن برنده جایزه نوبل اقتصاد و پرفسور دانشگاه ام آی تی چندی پیش در نامه ای سرگشاده به مردم چین گفت: ما نسبت به روند مطلوب اقتصاد چین در طولانی مدت خوشبین هستیم و نیز اطمینان داریم چین پس از پیروزی در مقابله با کروناویروس جدید نیرومندتر خواهد شد.
18 Feb 2020

سفارش آنلاین و تحویل ویژه غذا
 
اخیراً بسیاری از شرکتها در شهر گوانگ جوئو استان گوانگ دونگ در جنوب شرقی چین کار خود را که به خاطر شیوع کروناویروس جدید متوقف شده بود، از سر گرفته اند. در بسیاری ساختمانهای اداری کمدهای هوشمند نگهداری غذا ایجاد شده است. کارمندان می توانند با گوشی و از طریق آنلاین غذا سفارش دهند، سپس کارگر پیک غذا را از رستوران به ساختمان اداری می برد و در این کمد نگهداری می کند. این کمد می تواند به طور خودکار محیط داخلش را ضدعفونی کند و دمای داخلی کمد را در 60 درجه نگه دارد. سفارش دهندگان می توانند خبر رسیدن غذای خود را در گوشی همراه خود دریافت کنند و با استفاده از همان گوشی همراه غذای خود را از کمد بگیرند که در کل روند هیچ تماسی بین سفارش دهنده و پیک ایجاد نمی شود.
18 Feb 2020

سیوانکا داناپالا، نماینده اداره پناهجویان سازمان ملل در مصاحبه با شبکه سی جی تی ان چین گفت که دولت چین برای مقابله با شیوع بیماری علاوه بر اجرای مؤثر قرنطینه سعی کرده آخرین وضعیت بیماری را به صورت دقیق و شفاف اطلاع‎رسانی کند. افزون بر دولت، سازمان‌های اجتماعی و مردمی در کنار هم و به صورت داوطلبانه در حال تهیه کمک‎های مالی و کالاهای مورد نیاز در مناطق شیوع این ویروس هستند، کارخانه‌ها هم با از سرگیری زودتر از موعد تولید نقش خود در مقابله با شیوع ویروس کرونای جدید را به خوبی ایفا کرده‎اند.این مقام سازمان ملل در رابطه با برخوردهای ضد چینی در غرب تأکید کرد: برای مقابله با شیوع این بیماری تمام کشورهای جهان باید با یکدیگر متحد شوند چرا که اکنون به همکاری و همبستگی نیاز داریم و نه تبعیض
17 Feb 2020

بازتاب قدرت، عشق و همدردی مردم چین در آینه داده های مقابله با ویروس جدید

شیوع کروناویروس 2019 جدید در سال 2020 چالش بزرگی برای چین و توانایی مدیریت ملی این کشور به شمار می رود. اما ارقام و آمار منتشر شده، قدرت، عشق و همدردی مردم چین در روند مقابله با شیوع بیماری را نشان می دهد.

شهر وو هان با بیش از 10 میلیون جمعیت با «قرنطینه خود» مسؤولیت پذیری خود را به جهانیان نشان داد.


از ساعت 10 روز 23 ژانویه، راهها و مجاری خروجی شهر وو هان بسته شد. سپس شهرهای اطراف آن از جمله "یئه جوئو"، "شیان تائو"، "چیان جیانگ"، "هوانگ گانگ" و "جین من" نیز با گرفتن همین تصمیم، به جلوگیری از شیوع کروناویروس جدید کمک کردند.


بر اساس داده های منتشر شده از کمیته ملی بهداشت و سلامت چین، اکثر مبتلاییان شناسایی شده به شهر وو هان مربوط می شوند.


دبیر کل سازمان بهداشت جهانی گفت: بستن راهها و منع ترابری عمومی، از شیوع کروناویروس جدید جلوگیری کرده و تأثیرات شیوع ویروس در سراسر جهان را در پایینترین سطح نگهداشته است.


شهر وو هان با «قرنطینه خود» مسؤولیت خود را در مقابل جهانیان انجام داده است.


کمک 19 استان چین به 16 شهر دچار شیوع بیماری


به منظور پذیرفتن شمار بیشتری از مبتلایان به کروناویروس 2019، چندین بیمارستان صحرایی در شهر وو هان راه اندازی شد که یکی از آنها تنها ظرف 10 ساعت ایجاد شد. پیشتر بیمارستان هوئو شن شان ظرف 10 روز و بیمارستان لی شن شانگ ظرف 12 روز ساخته شده بود. روند سازندگی سریع و شگفت انگیز این دو بیمارستان به طور زنده در شبکه اینترنت پخش شد و توجه دهها میلیون کاربر اینترنتی را به خود جلب کرد.


اما حقایق و ارقام شگفت انگیزتری نیز وجود دارد.


تا 13 فوریه 24 بهمن، بیش از 20 هزار پرسنل پزشکی سراسر خاک اصلی چین با تشکیل بیش از 180 تیم پزشکی، به کمک استان هو بی و شهر وو هان شتافته اند. 19 استان ظرف 2 روز کمکهای هدفمند و قدرتمندی در اختیار 16 شهر استان هو بی گذاشتند.


تا 12 فوریه 23 بهمن، شرکتهای مختلف خاک اصلی چین 726 هزار 700 دست لباس محافظ، 358 هزار 400 ماسک و عینک محافظ، 156 دستگاه آمبولانس ویژه، 2286 دستگاه تنفس، 6929 دستگاه مونیتور ضربان قلب و 761 دستگاه دماسنج اشعه مادون قرمز به استان هو بی اهدا کردند.


چین با انسجام نیروهای سراسر کشور و تمرکز منابع در مناطق شیوع ویروس، توانایی و قدرت جامع کشور را در مقابله با شرایط اضطراری نشان داد.


دستآوردهای 650 هزار مجتمع مسکونی در مقابله با شیوع ویروس


بر اساس آمار اولیه، پس از شیوع کروناویروس 2019 حدود 4 میلیون کادر مجتمعهای مسکوی شهری و روستایی در خط مقدم برای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید در 650 هزار مجتمع مسکونی تلاش کرده اند. آنها دمای بدن مردم را می سنجند، رفت و آمدها را در مجتمعهای مسکونی مدیریت می کنند، برای ساکنان خرید می کنند و پست ساکنان را دریافت می کنند و خدمات زیادی در اختیار مردم گذاشته اند.


با مشارکت همه، زندگی عادی و منظم مردم در مجتمعهای مسکونی تضمین شده و کارآیی بالای مدیریت نهادهای پایه چین را نشان داده است.


دستکم 70 تن از کارکنان دولتی خط مقدم جلوگیری از شیوع کروناویروس به آن آلوده شده و جان باختند


تا 22 بهمن، دستکم 70 تن از جمله 20 پلیس، 8 پرسنل پزشکی و کادرهای دولتی که در کار مهار کروناویروس جدید بودند، جان باخته اند. آنها شوهران، همسران، فرزندان، پدران و مادران کسانی هستند.


همچنین مردم معمولی زیادی برای مقابله با شیوع بیماری خدمات فراوانی کرده اند که از جمله آنها می توان به مادر و دختری که رستوران دارند و به پرسنل پزشکی غذا می فرستند، پیکهای سریع که همچنان به کار خود ادامه می دهند، راننده های تاکسی اپلیکیشن دی دی که به رایگان کارکنان مقابله با کروناویروس را حمل می کنند، پیرمردی که به ایستگاه پلیس پول و ماسک بهداشتی اهدا کرد و موارد مشابه دیگر اشاره کرد.


میلیونها تن از مردم عادی چین برای هدف مشترکی متحد شده و برای غلبه بر کروناویروس تلاش کرده اند. اطمینان داریم که چین این زمان دشوار را پشت سر گذاشته و به پیروزی نهایی خواهد رسید.

17 Feb 2020

از سر گیری ساخت پارک جهانی پکن
 
اخیراً در یک نشست خبری درباره پیشگیری و کنترل بیماری ویروس کرونای جدید که در پکن برگزار شد، یکی از مسئولان منطقه تونگ جوی پکن اعلام کرد کارهای ساخت و ساز پارک جهانی پکن به تدریج از سر گرفته می‎شود و طبق برنامه تا پایان امسال بخش اصلی آن به پایان خواهد رسید. پیش‎بینی می‌شود که این پارک طبق برنامه در ماه مه سال 2021 به بهره‎برداری برسد.
پارک جهانی پکن در مجموع شامل 16 پروژه‎ کلیدی درباره جاذبه‎های گردشگری جهان است که هم اکنون ساخت 9 پروژه آن آغاز شده و 7 پروژه دیگر نیز یکی پس از دیگر ساخته خواهد شد. به منظور پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا، از سرگیری کار ساخت پروژه‎های مختلف پارک با رعایت کامل اصول و مراقبت‎های بهداشتی برای کارکنانی که از مناطق دیگر چین به پکن بازگشته‎اند و به صورت منظم انجام خواهد شد.
17 Feb 2020

سومین گروه از چینی‌های اهل هو بِی از ژاپن به خانه بازگشتند


در پی شیوع ویروس کرونای جدید، اخیراً اهالی استان هوبِی چین و به ویژه شهر ووهان که در ژاپن حضور داشتند با مشکلاتی برای بازگشت به کشور روبهرو شدهاند. با هماهنگی سفارت چین در ژاپن و اداره ملی هواپیمایی چین، روز یکشنبه 27 بهمن/ 16 فوریه، گروه سوم از اهالی استان هوبی پس از انجام همه امور امنیتی و بهداشتی در فرودگاه بینالمللی هاندای توکیو سوار یک هواپیمای A330-300 با شماره پرواز CA081 شدند.علاوه بر 207 نفر شهروند استان هوبِی که در ژاپن باقی مانده بودند، کالاها و تجهیزات پزشکی لازم برای مبارزه با ویروس کرونا که از سوی مردم ژاپن و چینی‌ها مقیم این کشور اهدا شده بود با این هواپیما وارد چین خواهد شد. پرواز CA081  ساعت 3 بعد از ظهر 27 بهمن به وقت پکن به سوی فرودگاه بین‌المللی تیا هه شهر ووهان پرواز کرد و پس از 4 ساعت به زمین نشست.به این ترتیب سومین گروه از شهروندان استان هوبِی با هواپیمای اختصاصی دولت چین به کشور بازگشتند.

16 Feb 2020

تکنولوژی های نوآورانه در رویارویی با کروناویروس
 
سیستم تصویربرداری هوشمند برای کنترل بیماری همه گیر
 
این سیستم کار سنجش از راه دور با استفاده از تکنولوژی تصویربرداری حرارتی متکی بر اشعه مادون قرمز و نور قادر به سنجش لحظه ای حرارت بدن، تشخیص افراد بدون ماسک و تشخیص چهره افرادی که با خطر ابتلا به بیماری همه گیر رو به رو هستند، را انجام می دهد.
 
گیت الکترونیک سنجش دمای بدن
 
تنها با ایستادن به مدت 3 تا 5 ثانیه در قالب این گیت، دمای بدن مسافر سنجیده می شود. با این دستگاه می توان از تماس نزدیک با مسافر برای سنجش دمای بدن پرهیز کرد و سنجش دما نیز سریع تر انجام می شود.
 
پهپاد دماسنج
 
این پهپاد تنها با دور زدن در حریم هوایی مجتمع مسکونی می تواند دمای بدن ساکنان را مورد سنجش قرار دهد. با مجهز شدن به این پهپاد دیگر لازم نیست کارکنان برای سنجش دمای بدن ساکنان وارد خانه تک تک آن ها شوند.
 
روبات ضدعفونی کننده
 
این روبات با ظرفیت بالای اسپری الکل بخار شده، می تواند در بیمارستان، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و دیگر اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد.
15 Feb 2020

تایید پزشک متخصص بر اثربخشی پلاسمای ایمنی ویژه برای درمان مبتلایان حاد کروناویروس
جانگ دینگ یو، رییس بیمارستان جین یین تان شهر ووهان چندی پیش اعلام کرد، استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه دریافت شده از بدن مبتلایان درمان شدن برای درمان کروناویروس 2019 اثربخش است. در شرایط نبود واکسن و دارو، استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه یک روش موثر برای درمان کروناویروس جدید به شمار می رود.
شرکت فناوری زیستی چین با انجام امور جمع آوری پلاسما از برخی از بیماران درمان شده، تولید و تهیه محصولات درمانی با استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 و ایمونوگلوبولین خاص را شروع کرده است. این شرکت پس از آزمایش های دقیق، با موفقیت پلاسمای ایمنی ویژه ای برای درمان بالینی تولید کرده که با همکاری نزدیک نهادهای تحقیقات علمی چین، برای نجات مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی مورد استفاده قرار گرفته است.
در حال حاضر بیش از ده بیمار در وضعیت وخیم و بحرانی از درمان با پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 بهره مند شده اند که 12 تا 24 ساعت پس از دریافت، علایم و نشانه های بالینی بیماران به وضوح بهبود یافته است.
محصولات پلاسمای ایمنی کروناویروس 2019، با پلاسمای دارای واحدهای بالای آنتی بادی خاص کروناویروس 2019 که بیماران درمان شده اهدا کرده اند، برای درمان مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی استفاده می شود.
15 Feb 2020

همه گیری کروناویروس باعث نگرانی در سراسر جهان شده و در برخی موارد، ترس به تبعیض منجر شده است. فونگ و دوستانش در نیویورک برای افزایش آگاهی مردم از این ویروس و مقابله با تبعیض تلاش کردند. کاری که آن ها انجام دادند ساده بود: آن ها به خیابان های مرکز نیویورک رفته و مردم را در آغوش گرفتند. همان طور که می بینید، این کار آن ها عکس العمل های جالبی به دنبال داشت
15 Feb 2020

درمان موفق بیمار 78 ساله مبتلا به کروناویروس
در مبارزه با بیماری همه گیر ناشی از کرونا ویروس جدید در چین، درمان علمی، اراده مبتلایان و مراقبت خانواده، هر یک، سلاح کلیدی برای غلبه بر بیماری به شمار می آید. با اتکا به این سلاح ها، حتی مبتلایان با سن بالا نیز درمان می شوند.

آقای «لو» 78 ساله اهل شهر «ووهان» در ماه ژانویه به کروناویروس مبتلا و در اتاق جداگانه بیمارستان بستری شد. همسر او خانم «یوان» هر روز وعده های غذایی را به او می رساند. آقای «لو» هم از طریق اپلیکیشن «وی چت» غذای دلخواهش را به همسرش «سفارش می داد» و پس از صرف غذا، دست پخت همسرش را مورد نقد قرار می داد. این وضعیت حدود 10 روز طول کشید تا این که بامداد 11 ژانویه، آقای «لو» به همسر خود گفت دیگر غذا نیاورد. این بدترین پیام برای خانواده آقای «لو» در آن زمان بود.

()آقای «لو» و اعضای خانواده اش همه فکر می کردند بزرگ ترین چالش آن ها، حرارت بالای بدن آقای «لو» است، اما برای پزشکان، خطرناک ترین مورد، سن بالای آقای «لو» و وضعیت فیزیکی نامطلوب او بود.

دکتر «جائو جیان پینگ» از بیمارستان «تونگ جی» وابسته به دانشگاه علوم و فنون «هوا جونگ» گفت: آقای «لو» نزدیک به 80 سال دارد و مبتلا به بیماری های دیگر مانند فشار بالا و قند خون است و جزو بیماران با وضعیت بحرانی به شمار می آید که هر لحظه، با خطر مرگ رو به رو هستند. با توجه به این که فعلا برای بیماری ناشی از کروناویروس هیچ داروی خاص و موثری وجود ندارد، برای کمک به درمان آقای «لو» از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده شد.

اما خانم «یوان» که امکان ورود به ناحیه قرنطینه بستریان را نداشت، از این اطلاعات بی خبر بود و تنها می دانست اشتهای همسرش روز به روز بدتر می شود و همین او را بسیار نگران می کرد. اما همزمان پزشکان و پرستاران نیز برای درمان آقای «لو» بسیار تلاش می کردند. نهایتا، پس از چند روز، خانم «یوان» دوباره از طریق تلفن همراه، «سفارش غذای» همسرش را دریافت کرد. با بهبود اشتهای آقای «لو»، هر روز نویدهای بیشتری درباره درمان نیز به گوش اعضای خانواده اش می رسید. نهایتا تا 29 ژانویه، پس از تایید وضعیت فیزیکی آقای «لو» با انجام آزمایش های متعدد، او درمان شد و از بیمارستان به خانه رفت.

آقای «لو» پس از درمان در پیامی به همه مبتلایان به این بیماری در سراسر کشور گفت: «مبتلایان عزیز، شما باید به دولت اعتماد کنید. به پزشکان و پرستاران اعتماد کنید. آن ها برای درمان شما از تمام توان خود مایه می گذارند و شما نیز بهبود خواهید یافت.»
14 Feb 2020

بنا به آمار کمیته بهداشت و سلامت ملی چین، ظرف بیست و چهار ساعت 24 بهمن/ دلو، 13 فوریه، شمار موارد جدید ابتلاء به کروناویروس 2019 در خارج از استان هو بی در سرزمین اصلی چین 267 مورد بوده که به معنی ادامه کاهش شمار مبتلایان جدید در دهمین روز متوالیست.


آمار موارد جدید ابتلاء به کروناویروس 2019 طی ده روز گذشته بدین ترتیب بوده است: 890 مورد در 14 بهمن، 731 مورد در 15 بهمن، 707 مورد در 16 بهمن، 696 مورد در 17 بهمن، 558 مورد در 18 بهمن، 509 مورد در 19 بهمن، 444 مورد در 20 بهمن، 381 مورد در 21 بهمن، 377 مورد در 22 بهمن و 312 مورد در 23 بهمن.

13 Feb 2020

23 بهمن/12 فوریه یک بیمار پاکستانی مبتلاء به کروناویروس 2019 در شهر گوانگ جوئو پس از درمان از بیمارستان مرخص شد.

مسؤول دفتر امور اتباع خارجی استان گوانگ دونگ پیش از ظهر همین روز با این بیمار در بیمارستان ملاقات کرد.

وی گفت: دولت پاکستان در زمان بروز مشکل برای مردم چین با تمام نیرو به چین کمک و چندین هواپیمای نظامی خود را برای حمل مایحتاج پزشکی به چین اعزام کرد. مجلس سنای پاکستان نیز در 21 بهمن با صدور قطعنامه ای از مقابله چین با بیماری کروناویروس 2019 پشتیبانی کرد. همه اینها نشانگر دوستی عمیق بین دو کشور چین و پاکستان و اعتماد دولت پاکستان به دولت چین است. وزارت امور خارجه چین، کمیته حزبی استان گوانگ دونگ و دولت این استان به وضعیت پاکستانیهای مقیم چین و استان گوانگ دونگ اهمیت بسیاری می دهند. پس از شناسایی ابتلاء این بیمار به کروناویروس 20219، دفتر امور اتباع خارجی استان گوانگ دونگ با سرکنسولگری پاکستان در شهر گوانگ جوئو از نزدیک در ارتباط بود و کمیته بهداشت و تندرستی استان گوانگ دونگ، بیمارستان را برای معاینه او راهنمایی کرد. امروز بسیار خوشحالیم که درمان ایشان کامل شد. کمیته حزبی استان گوانگ دونگ، دولت استان و نهادهای ذیربط همچنان به پیشگیری از ابتلاء شهروندان پاکستان و تضمین سلامتی آنها در این استان کمک خواهند کرد.
1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6