sd main logo
مترجم زبان چيني در چين شهر گوانگجو گوانجو با وسيله نقليه
فهرست سایت

اخبار روز کشور چین

16 Feb 2020

تکنولوژی های نوآورانه در رویارویی با کروناویروس
 
سیستم تصویربرداری هوشمند برای کنترل بیماری همه گیر
 
این سیستم کار سنجش از راه دور با استفاده از تکنولوژی تصویربرداری حرارتی متکی بر اشعه مادون قرمز و نور قادر به سنجش لحظه ای حرارت بدن، تشخیص افراد بدون ماسک و تشخیص چهره افرادی که با خطر ابتلا به بیماری همه گیر رو به رو هستند، را انجام می دهد.
 
گیت الکترونیک سنجش دمای بدن
 
تنها با ایستادن به مدت 3 تا 5 ثانیه در قالب این گیت، دمای بدن مسافر سنجیده می شود. با این دستگاه می توان از تماس نزدیک با مسافر برای سنجش دمای بدن پرهیز کرد و سنجش دما نیز سریع تر انجام می شود.
 
پهپاد دماسنج
 
این پهپاد تنها با دور زدن در حریم هوایی مجتمع مسکونی می تواند دمای بدن ساکنان را مورد سنجش قرار دهد. با مجهز شدن به این پهپاد دیگر لازم نیست کارکنان برای سنجش دمای بدن ساکنان وارد خانه تک تک آن ها شوند.
 
روبات ضدعفونی کننده
 
این روبات با ظرفیت بالای اسپری الکل بخار شده، می تواند در بیمارستان، فرودگاه، ایستگاه راه آهن و دیگر اماکن عمومی مورد استفاده قرار گیرد.
15 Feb 2020

تایید پزشک متخصص بر اثربخشی پلاسمای ایمنی ویژه برای درمان مبتلایان حاد کروناویروس
جانگ دینگ یو، رییس بیمارستان جین یین تان شهر ووهان چندی پیش اعلام کرد، استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه دریافت شده از بدن مبتلایان درمان شدن برای درمان کروناویروس 2019 اثربخش است. در شرایط نبود واکسن و دارو، استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه یک روش موثر برای درمان کروناویروس جدید به شمار می رود.
شرکت فناوری زیستی چین با انجام امور جمع آوری پلاسما از برخی از بیماران درمان شده، تولید و تهیه محصولات درمانی با استفاده از پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 و ایمونوگلوبولین خاص را شروع کرده است. این شرکت پس از آزمایش های دقیق، با موفقیت پلاسمای ایمنی ویژه ای برای درمان بالینی تولید کرده که با همکاری نزدیک نهادهای تحقیقات علمی چین، برای نجات مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی مورد استفاده قرار گرفته است.
در حال حاضر بیش از ده بیمار در وضعیت وخیم و بحرانی از درمان با پلاسمای ایمنی ویژه کروناویروس 2019 بهره مند شده اند که 12 تا 24 ساعت پس از دریافت، علایم و نشانه های بالینی بیماران به وضوح بهبود یافته است.
محصولات پلاسمای ایمنی کروناویروس 2019، با پلاسمای دارای واحدهای بالای آنتی بادی خاص کروناویروس 2019 که بیماران درمان شده اهدا کرده اند، برای درمان مبتلایان در وضعیت وخیم و بحرانی استفاده می شود.
15 Feb 2020

همه گیری کروناویروس باعث نگرانی در سراسر جهان شده و در برخی موارد، ترس به تبعیض منجر شده است. فونگ و دوستانش در نیویورک برای افزایش آگاهی مردم از این ویروس و مقابله با تبعیض تلاش کردند. کاری که آن ها انجام دادند ساده بود: آن ها به خیابان های مرکز نیویورک رفته و مردم را در آغوش گرفتند. همان طور که می بینید، این کار آن ها عکس العمل های جالبی به دنبال داشت
15 Feb 2020

درمان موفق بیمار 78 ساله مبتلا به کروناویروس
در مبارزه با بیماری همه گیر ناشی از کرونا ویروس جدید در چین، درمان علمی، اراده مبتلایان و مراقبت خانواده، هر یک، سلاح کلیدی برای غلبه بر بیماری به شمار می آید. با اتکا به این سلاح ها، حتی مبتلایان با سن بالا نیز درمان می شوند.

آقای «لو» 78 ساله اهل شهر «ووهان» در ماه ژانویه به کروناویروس مبتلا و در اتاق جداگانه بیمارستان بستری شد. همسر او خانم «یوان» هر روز وعده های غذایی را به او می رساند. آقای «لو» هم از طریق اپلیکیشن «وی چت» غذای دلخواهش را به همسرش «سفارش می داد» و پس از صرف غذا، دست پخت همسرش را مورد نقد قرار می داد. این وضعیت حدود 10 روز طول کشید تا این که بامداد 11 ژانویه، آقای «لو» به همسر خود گفت دیگر غذا نیاورد. این بدترین پیام برای خانواده آقای «لو» در آن زمان بود.

()آقای «لو» و اعضای خانواده اش همه فکر می کردند بزرگ ترین چالش آن ها، حرارت بالای بدن آقای «لو» است، اما برای پزشکان، خطرناک ترین مورد، سن بالای آقای «لو» و وضعیت فیزیکی نامطلوب او بود.

دکتر «جائو جیان پینگ» از بیمارستان «تونگ جی» وابسته به دانشگاه علوم و فنون «هوا جونگ» گفت: آقای «لو» نزدیک به 80 سال دارد و مبتلا به بیماری های دیگر مانند فشار بالا و قند خون است و جزو بیماران با وضعیت بحرانی به شمار می آید که هر لحظه، با خطر مرگ رو به رو هستند. با توجه به این که فعلا برای بیماری ناشی از کروناویروس هیچ داروی خاص و موثری وجود ندارد، برای کمک به درمان آقای «لو» از دستگاه تنفس مصنوعی استفاده شد.

اما خانم «یوان» که امکان ورود به ناحیه قرنطینه بستریان را نداشت، از این اطلاعات بی خبر بود و تنها می دانست اشتهای همسرش روز به روز بدتر می شود و همین او را بسیار نگران می کرد. اما همزمان پزشکان و پرستاران نیز برای درمان آقای «لو» بسیار تلاش می کردند. نهایتا، پس از چند روز، خانم «یوان» دوباره از طریق تلفن همراه، «سفارش غذای» همسرش را دریافت کرد. با بهبود اشتهای آقای «لو»، هر روز نویدهای بیشتری درباره درمان نیز به گوش اعضای خانواده اش می رسید. نهایتا تا 29 ژانویه، پس از تایید وضعیت فیزیکی آقای «لو» با انجام آزمایش های متعدد، او درمان شد و از بیمارستان به خانه رفت.

آقای «لو» پس از درمان در پیامی به همه مبتلایان به این بیماری در سراسر کشور گفت: «مبتلایان عزیز، شما باید به دولت اعتماد کنید. به پزشکان و پرستاران اعتماد کنید. آن ها برای درمان شما از تمام توان خود مایه می گذارند و شما نیز بهبود خواهید یافت.»
14 Feb 2020

بنا به آمار کمیته بهداشت و سلامت ملی چین، ظرف بیست و چهار ساعت 24 بهمن/ دلو، 13 فوریه، شمار موارد جدید ابتلاء به کروناویروس 2019 در خارج از استان هو بی در سرزمین اصلی چین 267 مورد بوده که به معنی ادامه کاهش شمار مبتلایان جدید در دهمین روز متوالیست.


آمار موارد جدید ابتلاء به کروناویروس 2019 طی ده روز گذشته بدین ترتیب بوده است: 890 مورد در 14 بهمن، 731 مورد در 15 بهمن، 707 مورد در 16 بهمن، 696 مورد در 17 بهمن، 558 مورد در 18 بهمن، 509 مورد در 19 بهمن، 444 مورد در 20 بهمن، 381 مورد در 21 بهمن، 377 مورد در 22 بهمن و 312 مورد در 23 بهمن.

13 Feb 2020

23 بهمن/12 فوریه یک بیمار پاکستانی مبتلاء به کروناویروس 2019 در شهر گوانگ جوئو پس از درمان از بیمارستان مرخص شد.

مسؤول دفتر امور اتباع خارجی استان گوانگ دونگ پیش از ظهر همین روز با این بیمار در بیمارستان ملاقات کرد.

وی گفت: دولت پاکستان در زمان بروز مشکل برای مردم چین با تمام نیرو به چین کمک و چندین هواپیمای نظامی خود را برای حمل مایحتاج پزشکی به چین اعزام کرد. مجلس سنای پاکستان نیز در 21 بهمن با صدور قطعنامه ای از مقابله چین با بیماری کروناویروس 2019 پشتیبانی کرد. همه اینها نشانگر دوستی عمیق بین دو کشور چین و پاکستان و اعتماد دولت پاکستان به دولت چین است. وزارت امور خارجه چین، کمیته حزبی استان گوانگ دونگ و دولت این استان به وضعیت پاکستانیهای مقیم چین و استان گوانگ دونگ اهمیت بسیاری می دهند. پس از شناسایی ابتلاء این بیمار به کروناویروس 20219، دفتر امور اتباع خارجی استان گوانگ دونگ با سرکنسولگری پاکستان در شهر گوانگ جوئو از نزدیک در ارتباط بود و کمیته بهداشت و تندرستی استان گوانگ دونگ، بیمارستان را برای معاینه او راهنمایی کرد. امروز بسیار خوشحالیم که درمان ایشان کامل شد. کمیته حزبی استان گوانگ دونگ، دولت استان و نهادهای ذیربط همچنان به پیشگیری از ابتلاء شهروندان پاکستان و تضمین سلامتی آنها در این استان کمک خواهند کرد.
13 Feb 2020

با تصویب شی جین پینگ رییس کمیسیون نظامی مرکزی چین، ارتش چین 2600 پزشک و پرستار دیگر را برای کمک به مقابله شهر وو هان با کروناویروس جدید به این شهر اعزام کرد. این پزشکان و پرستاران وظیفه معاینه مبتلایان به کروناویروس جدید را در بیمارستان «تای کانگ تونگ جی» و بیمارستان بهداشت زنان و کودکان استان هو بِی بر عهده خواهند داشت.


این دو بیمارستان به ترتیب 860 و 700 تخت بدین منظور آماده کرده اند.


پزشکان و پرستاران اعزامی از نیروهای زمینی، دریایی، هوایی، موشکی و غیره ارتش انتخاب شده اند. نخستین گروه پزشکان و پرستاران نظامی متشکل از 1400 نفر 24 بهمن/ دلو، 13 فوریه وارد شهر وو هان شدند.


ارتش چین تا کنون در سه نوبت جمعاً بیش از 4000 پزشک و پرستار را برای کمک به وو هان اعزام کرده است.

12 Feb 2020

تعداد افراد مبتلا به کروناویروس جدید در کشتی تفریحی شاهزاده الماس به 174 نفر رسید

وزارت بهداشت، کار و رفاه ژاپن، چهارشنبه 23 بهمن/ 12 فوریه اعلام کرد: 39 نفر دیگر در کشتی تفریحی شاهزاده الماس به کروناویروس جدید مبتلا شده اند که شامل یک خدمه در قرنطینه نیز می شود. تا کنون، تعداد کل مبتلایان به این ویروس در این کشتی تفریحی به 174 نفر افزایش یافته است.

ژاپن برنامه داشت تمام مسافران در این کشتی را برای شناسایی ویروس مورد معاینه قرار دهد، ولی با توجه به محدودیت توان تشخیص، تدابیری از جمله خروج افرادی مانند سالمندان را که زودتر به این ویروس مبتلا می شوند، در پیش گرفت.


این کشتی دارای 2666 مسافر از 56 کشور و منطقه و 1045 خدمه است. به گزارش رسیده، ابتلای یک مسافر هنک کنگی 80 ساله به کرونا ویروس جدید پس از ورودش به هنگ کنگ تایید شد.

12 Feb 2020

شی جین پینگ، رئیس جمهوری خلق چین روز دوشنبه 21 بهمن (10 فوریه) تأکید کرد که وضعیت اساسی روند مطلوب رشد اقتصادی چین در درازمدت تغییری نکرده است و تأثیر شیوع ویروس کرونای جدید تنها کوتاهمدت خواهد بود.


شی جینپینگ همان روز در پکن ضمن دادن دستوراتی در مورد پیشگیری و کنترل ویروس کرونای جدید تأکید کرد: باید تأثیر شیوع این بیماری بر اقتصاد را به حداقل کاهش دهیم و برای تحقق اهداف مختلف توسعه اقتصادی و اجتماعی در سال جاری تلاش کرد. باید ثبات مصرف شهروندان حفظ شود و درعین حال مصرف آنلاین و مصرف در حوزه سلامت نیز توسعه پیدا کند. باید به شرکت‌هایی که تحت تأثیر شیوع این بیماری قرار گرفتهاند، با افزایش حمایت مالی، شغلی و دیگر پشتیبانیهای مورد نیاز کمک کنیم تا از بحران دشوار کنونی عبور کنند. باید برای بهبود وضعیت معیشت و به ویژه ایجاد شغل برای مردم تلاش و همینطور از تعدیل گسترده نیروی کار جلوگیری کنیم.

11 Feb 2020

موسسات چینی برای مبارزه با چالش ها و دستیابی به توسعه پایدار آماده هستند

از دو روز گذشته، موسسات چینی در اوج ازسرگیری روال عادی فعالیت ها و تولید قرار گرفته اند. سامانه پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر ناشی از کروناویروس جدید وابسته به شورای دولتی چین با صدور اطلاعیه ای ویژه تاکید کرد، با تقویت کارهای پیشگیری و کنترل علمی شیوع بیماری، به از سرگیری فعالیت ها و تولیدات عادی موسسات کمک می شود. تحت شرایط کنونی، موسسات چینی با برطرف کردن مشکلات موجود و کاوش در نقاط رشد نوظهور به گسترش فضای توسعه جدید می پردازند.


موسسات، بخشی مهم اقتصادند و فعالیت و نشاط آن ها معیار رونق اقتصادیست. چگونگی کاهش تاثیرات منفی ناشی از شیوع بیماری بر موسسات به مساله اصلی و مهم کنونی اقتصاد چین تبدیل شده است. موسسات مختلف چین باید در حین پیشگیری و کنترل بیماری همه گیر، در حد امکان با استفاده از برتری های موجود به از سرگیری روال عادی تولید و فعالیت پرداخته و توانمندی قویشان را در خودساختگی نشان دهند. در عین حال، دولت چین نیز از فضای کافی برای سیاست های کنترل کلان استفاده می کند تا از شرکت های مختلف برای از سرگیری کار و روال عادی تولید پشتیبانی کند.


البته، در شرایط شیوع بیماری، موسسات چینی به کمک ذخایر اقتصادی مطلوب قادرند به توسعه خود ادامه دهند. در حال حاضر، بیشتر شخصیت های اقتصادی داخلی و خارجی بر این باور هستند، با آن که شیوع بیماری ناشی از کروناویروس جدید تاثیراتی بر اقتصاد چین گذاشته، اما این تاثیرات موقتی است و وضعیت اساسی رشد با کیفیت بالا و گرایش توسعه روبه مطلوب اقتصاد چین در درازمدت تغییر نمی کند. چین دارای بازار بزرگ با تعداد یک میلیارد و 400 میلیون نفر، کامل ترین زنجیره عرضه صنعتی، زیرساخت های کامل و استعدادهای فناوری گوناگون است و همه این ها یک پشتیبانی محکم برای دستیابی به توسعه اقتصادی و پایه کافی برای توسعه موسسات به شمار می رود.


موسسات چین همواره در جریان برطرف کردن مشکلات مختلف، توسعه یافته اند، این بار هم چنین خواهد بود. با ابتکار به توان خودساختگی و بر اساس کمک های در حد امکان دولت و پیشتیبانی محکم اقتصاد، موسسات چینی توانایی کامل برای حل مشکلات موجود و دستیابی به توسعه جدید دارند تا همچنان به رشد اقتصاد ملی بیفزایند.

11 Feb 2020

شرکتهای پست و پیک چین بیش از 10 هزار تن کالای بهداشتی ارسال کرده اند

خبرنگار از اداره ملی پست چین کسب اطلاع کرد که تا 19 بهمن/ دلو، 8 فوریه، شرکتهای پست و شرکتهای پیک چین 10 هزار 552 تن کالای پیشگیری و مهار کروناویروس جدید از جمله دهانبند بهداشتی، لباس محافظ، عینک محافظ، دارو، مایع ضد عفونی، کالاهای آزمایش ویروس، تجهیزات پزشکی و سایر موارد جمعاً در قالب 47 میلیون و 510 هزار بسته ارسال و منتقل کرده اند. برای این خدمات 3331 خودرو و 120 پرواز به کار گرفته شده که به طور مؤثری از تنگنای ارسال این کالاها کاسته است.


از زمان شیوع کروناویروس جدید، اداره ملی پست شرکتهای پیک و ترابری و تأمین را برای باز کردن دو کانال داخلی و خارجی برای تأمین کالاهای ضروری برای مبارزه با کروناویروس جدید و در عین حال شرکتهایی را برای افزایش نیروی انسانی، منابع مادی و منابع مختلف حمل و نقل سازماندهی کرده است. از کارمندان دعوت شده است ضمن رعایت و محافظت از سلامتی خود سر کارهای خود برگردند و ظرفیت حمل و نقل به مناطق كلیدی مانند وو هان را افزایش دهند.


بر اساس این اطلاعیه، شرکتهای بزرگ تحویل سریع داخلی یکی پس از دیگری فعالیت عادی خود را از 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه از سر گرفته اند.

11 Feb 2020

پیش به سوی وو هان! نیرومندترین پشتیبانی در راه است.

روز یکشنبه 20 بهمن/ دلو، 9 فوریه چند تیم پزشکی متشکل از حدود 6 هزار نفر سوار بر 41 فروند هواپیمای چارتر وارد شهر وو هان شد. در این روز از زمان شیوع کروناویروس بیشترین تیم پزشکی در یک روز وارد شهر وو هان می شود.

آنها از استانها و شهرهایی مانند لیائو نینگ، شانگهای، تیان جین، هه بی، شان شی، جیانگ سو، جه جیانگ، گوانگ دونگ، سی چوان، شان دونگ، هه نان و فو جیان هستند و در چهارچوب یک استان برای یک شهر، از 16 شهر استان هو بی در پیشگیری و مهار کروناویروس حمایت خواهند کرد.

از ساعت 01:50 تا 23:50 روز یکشنبه پزشکان و پرستاران مناطق مختلف چین و محموله های کمکی از مناطق مختلف جهان به وزن 328.1 تن یکی پس از دیگری برای حمایت از شهر وو هان وارد این شهر می شوند.

11 Feb 2020

افزایش درصد درمان مبتلایان به کروناویروس جدید در شهر وو هان و سراسر چین
سازوکار پیشگیری و مهار که شورای دولتی چین به اجرا گذاشته بعد از ظهر دوشنبه 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در نشستی مطبوعاتی اعلام کرد که نسبت درمان در شهر وو هان، استان هو بِی و سراسر چین به طور چشمگیری افزایش یافته و از این میان نسبت درمان در سراسر کشور به 8.2 و نسبت درمان در استان هو بِی به 6.1 و نسبت درمان در شهر وو هان به 6.2 درصد رسیده است. این رقم در ماه ژانویه به ترتیب 1.3، 1.7 و 2.6 درصد بود. این نشان می دهد که معاینات و معالجات پزشکی در مناطق مختلف چین در مرحله اولیه مؤثر بوده است. در این ضمن، به دنبال افزایش کمکهای مناطق مختلف به استان هو بِی و افزایش تختهای بیمارستانی، توان استان هو بِی و شهر وو هان برای بستری کردن و معالجه بیماران به طور چشمگیری ارتقاء یافته است.
11 Feb 2020

وزارت خارجه چین: اقدامات مؤثر چین با حس مسؤولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد

سخنگوی وزارت خارجه چین امروز، دوشنبه، 21 بهمن/ دلو، 10 فوریه در کنفرانس مطبوعاتی اینترنتی اظهار کرد: اقدامات مؤثر چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شد. وی گفت: جامعه جهانی باید با حفظ همکاری و همبستگی نیرومند از وارد کردن «اتهامات» درباره مبارزه با شیوع بیماری پرهیز کند.

اخیرا مقامات بلندپایه بسیاری از کشورهای جهان در تماس با وانگ یی عضو شورای دولتی و وزیر خارجه چین از تلاش و اقدامات اتخاذ شده از چین برای مبارزه با کروناویروس جدید حمایت و از آن قدردانی کردند. مقامات برخی از این کشورها براین باورند که اگر این بیماری در جایی غیر از چین به وقوع می پیوست، پیشگیری و مهار جدی آن در این حد مؤثر نمی بود. اما همچنان اظهاراتی تردیدآمیز و چین هراسانه از این قبیل که «آیا چین قادر به مهار این بیماری و جلوگیری از سرایت آن به کشورهای دیگر می باشد یا نه» نیز به گوش می رسد.

گنگ شوان سخنگوی وزارت خارجه چین در واکنش به این اظهارات امروز گفت که کروناویروس جدید چالشی مشترک برای تمام بشریت است و به رؤیارویی مشترک همه جهانیان نیاز دارد. اقدامات چین برای مبارزه با کروناویروس جدید با حس مسؤوولیت شناسی برای مردم چین و سراسر جهان در پیش گرفته شده و چین در جریان این مبارزه با «سرعتی چینی» زمان پرارزش برای جلوگیری از همه گیری و سرایت این بیماری در جهان را حفظ کرد، با «نیرویی چینی» خط دفاعی محکمی برای گسترش این بیماری ایجاد کرد و با «اقدامی چینی» الگوی جدیدی در امور پیشگیری و مهار شیوع بیماری در جهان ثبت و ضبط کرد.

1 - 2 - 3 - 4 - 5 - 6